Wednesday, 27 July 2016

Trip Tip - Vienna (nice houses and all that)

Vypadá to, že poslední dobou pořád cestuju. Sice nijak daleko, ale i Brno a Budapešť nejsou Praha a Liberec a tudíž to považuju za dobrodružství jako kdyby to bylo Bali! Tentokrát jsme se s kamarádkou vydaly na víkend do Vídně. Nebo spíš na 26 hodin. V sobotu ráno v 9 jsme vyrazily z Prahy, ve 4 odpoledne dorazily na místo a v 6 večer v neděli už jsme zas nasedaly do černého autobusu Leo Express směr Olomouc a Praha (komplikace po zpáteční cestě necháme stranou, uvíznutí v Olomouci na nádraží sice nebylo příjemné, ale všechno s námi dopadlo dobře a to se počítá). Za tak krátký časový úsek se necítím zrovna jako fundovaý průvodce po rakouské metropoli, tudíž se dnes omezím na pár fotek a stručných komentářů.

It seems like I'm travelling all the time. It's not big trips, but who cares - it's not Prague nor my hometown, so it counts just as much as a trip to Bali! This time, me and my friend went to Vienna for the weekend. Technically only 26 hours - arriving at 4pm on Saturday and leaving at 6pm on Sunday. I do not fell qualified to tell you basically anything about the city so let me just show you some snapshots!

Začneme něčím, co důvěrně známe - Karlovo, Karlův, Karlova. Toto bylo Karlovo náměstí a Karlův kostel. 

Let's begin with something people from Prague know all too well - all things Charles. The Charles church on the Charles square is magnificent though.


Co zase důvěrně znám já je moje úchylka na krásné domy. Mám permanentně pohled nahoru na fasády, ať už jsem ve Vídni či na Vinohradech (tam se tedy doporučuju koukat spíše na zem, Praha 2 a 3 mají velmi nevychované pejskaře).

What I know all too well about myself is that I love looking up at buildings and simply admiring the casual beauty of them. I didn't let go of it even in Vienna.


(květiny nejsou fasáda, ale krásné jsou taky / speaking of beauty - look at those!)

Ještě zůstaneme u důvěrně známých věcí - Sacher. Obě jsme ho už jednou měly, takže jsme jen vyfotily předraženou kavárnu a šly dál. Kam jsme na to jiné jídlo došly, to vám ještě ukážu příště!

Talking about things we know all too well - Sacher cake. I've had it before and I wasn't too impressed, so at the actual place of origin, we just too a quick snap and got our dose of sugar somewhere else.


Každé pořádné velkoměsto má svou katedrálu, a Vídeň má svatoštěpánskou. Samozřejmě je to impozantní stavba, ale jelikož je to epicentrum všeho turistického, nijak extra jsme si ji neužily.

Every great city needs it's Cathedral, and Vienna had St. Stephen. It is beautiful without a doubt but it is in the centre of the tourist-induced chaos. Therefore we didn't enjoy it too much.O to víc jsme si užily vídeňskou "Náplavku", po které jsme se prošly, a pak zamířily k Prateru.

A walk by the Danube we enjoyed much more. After that we headed off to the Prater.


Protože jsme si musely aspoň vyfotit to obří kolo! Hned vedle parků plného atrakcí je krásný park, který se nám líbil o mnoho víc než přelidněné kolotoče.

We basically went there for the picture of the Wiener Riesenrad. Next to the amusement park, there is an actual park, which is much nicer than all the attractions put together (in my opinion, but I hate crowds haha).


Cestou zpět jsme pak narazily i na novější část Vídně ...

On our way back we stumbled upon a more modern part of Vienna ..


... a zapluly do městského parku na večerní sklenku vína. Není lepší zakončení dne.

... and ended up drinking a glass of wine in the city park. The day couldn't have ended in a better way.


Na dobrou noc nám ještě posvítila fontána na Schwarzenberském náměstí se sovětským památníkem.

To put the cherry on top, the fountain on the Schwarzenberg square played its magic.


Další ráno jsem začala jak nejlépe jsem mohla - fotkou krásné tramvaje!

Ah, those trams. I don't know why I like them so much! 


Před snídaní (druhou, to se rozumí) jsem se rozhodly projít tu nejkrásnější část Vídně. Tady galerie Albertina.

Before having (second) breakfast we decided to explore the, in my opinion, nicest part of tehe city. Here the Albertina gallery.


O něco dále se pak nachází komplex muzeí. Toto je Ephesos Museum ..

Just a bit further, you can find many museums. This one is the Ephesos museum ...


... o kousek dále pak Marie Terezie střeží přírodovědecké a umělecko-historické.

... and here Maria Theresia has the perfect view of the natural science and art history museums.


A Hofburg, sídlo císařů, samozřejmě nesmí chybět!

We couldn't miss the Hofburg castle of course!


Tady řeknu jen "další kostel".

I'm just going to say "another church".


Moje liberecké já si nemůže pomoci, musím Vídni pochválit radnici (její menší kopii v mém domovském městě totiž máme).

I like the city hall in Vienna a lot. Mainly because we have a smaller version of it in my hometown. Go, Liberec!


"Další kostel".

"Another church".


Uhádnete? "Další kostel!", tentokrát řecký ortodoxní.

You guessed it - "another church"! This one is a greek orthodox one, just to shake things up.


A tady už si popisek doplníte sami.

Please insert the comment yourself.


A na konec to nebude kostel, ale Pavilon Secese, který mi připomíná sídlo nějakého tajného spolku, nejlépe Svobodných zednářů. Konspirační teorie stranou, je to moc hezká stavba, kterou dokonce postavil rodák z Opavy (Joseph Maria Olbrich, kdyby někdo chtěl přesné informace).

The last picture will not be a church. It is the Secession pavilion that looks to me like a HQ of a secret society. I think it is not the case but you never know!

  
Tak, to bylo z krátké procházky po Vídni vše. Příště ještě uvidíte, co jsme za těch pár hodin stihly všechno ochutnat!

Well, I hope you enjoyed the short walk through Vienna. Next time you can expect to see what we managed to eat in those few hours!

4 comments:

 1. Ony i ty "menší" výlety jsou hrozně fajn a jak říkáš, člověk trochu vypadne z toho stereotypu svého města a je to prostě fajn :)
  Vídeň vypadá krásně. Asi se budu muset stydět, jsem z Moravy - čímž pádem ji nemám až tak daleko - a stejně jsem tam nikdy pořádně nebyla. Jo, projížděla jsem Vídní několikrát, ale že bych tam byla přímo na výlet, víkend, prohlédnout si město...to ne! A jak vidím, měla bych to napravit! Je kouzelná ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jenže pak přijede úplně hotový a v pondělí zase hurá do práce :D
   No to bys měla haha

   Delete
 2. Krása! Viedeň milujem či už v lete alebo zime :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
  Replies
  1. my jsme právě říkaly, že bychom tam zajely ještě jednou na vánoční trhy :)

   Delete